Genel Uyarılar

 1. Kayıt yenileme işleminizi yaparken yönetmeliğin ders kaydı ile ilgili maddelerini okuduğunuzdan emin olunuz.
 2. Tez ve doktora yeterlik aşamasındaki öğrenciler ve af kanunundan faydalanarak eğitime devam eden öğrenciler de dahil olmak üzere tüm kayıt yenileme işlemleri otomasyon sistemi üzerinden yapılmaktadır. Dilekçe veya form doldurarak kayıt işlemi  yapılamaz.
 3. Yüksek lisans öğrencilerinin yönetmelik gereği 3. yarıyıldan itibaren her dönem Tez’e kaydolması zorunludur.
 4. Yükseklisansta 5., doktorada 9. dönemden itibaren katkı payı ödemesi ve tez - ders kaydının belirtilen günlerde yapılması gerekir. Ders kaydı ve katkı payı ödemesi işlemlerinden herhangi birisi yapılmaz ise cezalı kayda kalınır.
 5. Genellikle katkı payı yatırılıp teze kaydolma işlemi yapılmadığından birçok öğrenci cezalı katkı payı yatırmak zorunda kalmaktadır.

Kayıt Yenileme İşlemleri Süreci

Kayıt yenileme işlemlerinin ne şekilde gerçekleştirileceği ile ilgili  bilgiler aşağıda verilmiştir. (Detaylı bilgi ve güncel duyurular için www.sis.itu.edu.tr adresini kontrol ediniz) Yeni kaydolan, danışmanı olmayan öğrenciler işlemlerini program koordinatörleri ile eski öğrenciler ise danışman öğretim üyeleri ile beraber yaparlar. Yönetmelik gereği danışmanı olmayan öğrencinin öğreniminin ikinci yarıyılından itibaren kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmesi mümkün değildir.

Program koordinatörü bilgilerine programlar sayfasından ulaşılabilir.

Kayıt Yenileme Süreci:

 1. Danışman/Koordinatör kendi ID ve şifresi ile sisteme girer.
 2. Öğretim Üyesi Servisine girer.
 3. Ders Ekle/Çıkar menüsüne girer.
 4. Dönemini seçer.
 5. Öğrenci ID'sini girer.
 6. Öğrenci PIN'ini girer.
 7. Kayıt olunacak CRN leri yazar.
 8. Submit eder.